Ako na dizajn v roku 2019?

Otvorené kompozície: Odstráň rámčeky

Prvým z trendov grafického dizajnu 2019 sú otvorené kompozície. Nie je to tak dávno, keď návrhári dávali rámčeky na všetko, aby dosiahli pocit hotového dizajnu. V poslednej dobe existuje tendencia k otvoreným, vzdušným dizajnom, ktoré sa zdajú byť iba časťou celého obrazu.

Otvorená kompozícia sa často dotýka fantázie diváka, zaujíma ho, čo môže ešte skrývať.

2. 3D: Hĺbka novej generácie

3D sa nemôže priradiť iba k roku 2019. 3D dizajn sa osvedčil ako pomerne stabilný a pretrvávajúci trend v posledných rokoch, takže sa s ním často stretneme aj tento rok. Našťastie, technológie sa vyvíjajú pomerne rýchlo a umožňujú grafickým dizajnérom vytvárať úžasné 3D diela, ktoré diváka zatiahnu do dizajnu.

Možnosti, ktoré 3D umožňuje, sú naozaj nekonečné, takže v roku 2019 určite očakávame, že bude rozkvitať.

3. Živé farby: výlet do sveta fantázie

Živé farebné kombinácie, rovnako ako farebné prechody budú v roku 2019 naďalej trendy, len oveľa živšie. Keďže prinášajú futuristický pocit z celkového dizajnu, tieto farebné schémy ťa privedú do alternatívneho vesmíru.

 

Mnoho grafických dizajnérov kombinuje 3D vizuálnu techniku ​​s trendovými živými farebnými prechodmi, ktoré dokážu upútať ešte viac.

4. Anti-gravity: lietajúce a plávajúce prvky

Pravdepodobne sa nedožijeme, keď môžeme vidieť lietajúce autá, no určite prišla éra lietajúcich prvkov v grafickom dizajne. DIzajny, ktoré sa pohybujú a správajú tak, ako v prostredí bez gravitácie, navádzajú pocit slobody. Tieto prvky nám otvárajú okno do nového sveta, pretože sa zdajú byť plávajúce na obrazovke aj mimo nej.

5. Kovový efekt

Zlato nevyšlo z módy, ale v trendoch grafického dizajnu 2019, uvidíme veľa kovových prvkov. Najmä pokiaľ pôjde o 3D dizajny, zlaté a iné kovové prvky prenesú celú kompozíciu na ďalšiu úroveň, budú vyzerať drahšie a luxusnejšie.

Zobrazenie rôznych kovov s meniacim sa farebným efektom je naozaj trendový vzhľad. Takéto vzory vyzerajú očarujúco a fascinujúco, pretože ukazujú krásnu paletu lesklých farieb.

6. Tekutý efekt

Vodnatý efekt prevedený do grafického dizajnu je určite trend, ktorý sa isto objaví v roku 2019. Či už je to voda, olej alebo iná kvapalná látka, tento trend inšpiruje mnohé súčasné návrhy a očakávame, že sa bude držať počas celého roka.

Kvapalný trend dáva veľa slobody, pokiaľ ide o typografiu. Vzhľadom na skutočnosť, že kvapaliny majú rozdielne stavy, dizajnéri môžu ľahko improvizovať a dať svojim kompozíciám rôzne unikátne kvapalné efekty.

7. Maxi typografia

Typografia ako neoddeliteľná súčasť grafického dizajnu určite sleduje určité trendy – niektoré zotrvávajú dlhé roky, a iné miznú veľmi rýchlo. Ako sme videli v predchádzajúcich príkladoch, typografia by mohla mať rôzne tvary a formy. Môže byť plochá alebo 3D. Mohla by byť skvapalnená alebo vytvorená s kovovým efektom. Jedna vec je istá – typografia v trendoch grafického dizajnu 2019 bude určite maxi.

8. Obrysová typografia

Zatiaľ, čo iné prvky, ktoré sú len obrysové, vychádzajú z módy, obrysová typografia sa stáva čoraz populárnejšou. Preto očakávame, že svoj vrchol dosiahne presne v tomto roku. Veríme, že v roku 2019 bude hlavnou súčasťou grafického dizajnu a dizajnu webových stránok.

9. Text s pozadím: Retro inšpirácia

Predstavíme ti trochu riskantnú predpoveď, ale povedzme, že máme pocit, že text na pozadí boxov bude medzi trendmi grafického dizajnu 2019. Trend, ktorý môže pre niektorých vyzerať retro, pre niektorých dopĺňa moderný look dizajnov, ktoré sú práve teraz v móde. Text v boxoch na určitom pozadí pôsobí mladistvo a rebelsky.

10. Alternatívne umenie: škvrny, bodky a čmáranice

V roku 2019 veríme, že v tejto oblasti bude veľa improvizácie. Voľné štýly a zdobenia sú určite zábavné. Pridaj chaotické tvary a farebné škvrny do dizajnu a máš umelecky vyzerajúci dizajn, ktorý určite urobí dojem.

Tento trend už vstupuje aj do oblasti obalového dizajnu, často v kombinácii s inými trendmi, ako je kovový efekt. Starostlivo vybrané farby a jedinečné tvary, určite posunú obalový dizajn vpred.

11. Realistické prvky + plochý dizajn

Počul si, že protiklady sa priťahujú? Grafický dizajnéri vždy kombinovali a miešali dopĺňajúce sa trendy, aby uspokojili oko diváka. Ale keď ide o vytvorenie niečoho skutočne inovatívneho a neočakávaného, ​​dizajnéri radšej experimentujú s nekonvenčnou zmesou techník, štýlov alebo v tomto prípade – dimenzií. Reálne vyzerajúce prvky spojené s úplne plochými vizuálnymi prvkami budú, podľa nášho názoru, tiež veľmi trendy.

 

Farba roku 2019: Living Coral

Táto farba sa objaví vo všetkých oblastiach grafického dizajnu, vrátane dizajnu webových stránok, obalového dizajnu, atď.

Ktorý trend sa ti pozdáva najviac? Našiel si si medzi nimi taký, ktorý ťa naozaj očaril a budeš ho používať aj ty? Podeľ sa s nami o svoje pocity a názory. 🙂

Csudai Korny
Csudai Korny
social media manager, grafik
Okrem toho, že napĺňam sociálne siete (možno aj práve aj tvoj feed) obsahom, sa snažím v našom malom tíme vyčarovať dobrú náladu a veľa veľa smiechu. ?